Pomimo tego, że coraz większa liczba osób za życia wyraża życzenie bycia pochowaną w świeckim obrządku, to jednak pogrzeby wyznaniowe wciąż stanowią w Polsce przeważającą większość. Są to uroczystości żałobne, które przeprowadza się według ceremoniałów określonych przez daną religię. I chociaż klienci zakładów pogrzebowych na Mokotowie najczęściej decydują się na pochówek w obrządku katolickim, to jednak mieszkańcy Warszawy przynależą do różnych religii i wyznań, dlatego zakład pogrzebowy na Mokotowie przygotowany jest na konieczność przygotowania uroczystości w różnych obrządkach.

Pogrzeb wyznaniowy Warszawa Mokotów

Warszawa to spore miasto, toteż jego mieszkańcy bardzo często identyfikują się z różnymi religiami i wyznaniami. Dlatego też różnorodność obrządków pogrzebowych jest tutaj ogromna. Dlatego możliwość powierzenia przeprowadzenia uroczystości w wybranym przez zmarłego obrządku zaufanemu i sprawdzonemu zakładowi pogrzebowemu, jest bardzo ważna. Warto wybrać zakład, który posiada w tym zakresie ogromną wiedzę i doświadczenie.

Czym jest pogrzeb wyznaniowy?

Zdecydowana większość przeprowadzanych w Polsce pogrzebów to ceremonie religijne, ściśle określone przez zasady panujące w danym wyznaniu. Na takim pogrzebie konieczna jest obecność księdza bądź przedstawiciela innej, wybranej, religii. Przykładowo, pogrzeb w obrządku katolickim związany jest z odprawieniem mszy za duszę zmarłego, pożegnaniem go przy grobie. W trakcie uroczystości zauważyć można symbole religijne, takie jak na przykład krzyż i śpiewane są tradycyjne, katolickie pieśni pogrzebowe. W przypadku innych wyznań, ceremonia może wyglądać zupełnie inaczej i zakład pogrzebowy na Mokotowie jest w stanie zorganizować ją w sposób właściwy.

Ceremonia wyznaniowa skupia się przede wszystkim na religijnym wymiarze śmierci. Podkreśla, że zmarły zaczął nowe życie w innym, lepszym świecie. Ceremonie świeckie są tego akcentu pozbawione – tutaj przemowę wygłasza mistrze ceremonii, który nie zawiera w niej żadnych wątków religijnych i skupia się wyłącznie na życiu i spuściźnie danej osoby.

Jaką formę pochówku wybrać?

Osoby zastanawiające się, w jaki sposób odprowadzić zmarłą osobę w ostatnią drogę, powinny zadać sobie pytanie: jaka byłaby jej wola? Może być tak, że zmarły nie pozostawił żadnych wskazówek co do formy pochówku i wtedy taką decyzję musi podjąć najbliższa rodzina.

Jeśli osoba, które odeszła, była blisko związana ze swoją wiarą, pogrzeb wyznaniowy zdecydowanie będzie dla niej najlepszym rozwiązaniem i godnym pożegnaniem ze światem.

W Warszawie na Mokotowie tego typu ceremonie przeprowadza zakład pogrzebowy. Duże doświadczenie w organizacji pogrzebów wyznaniowych sprawia, że uroczystości są dopięte na ostatni guzik i w stu procentach zgodne z życzeniami rodziny zmarłego oraz wytycznymi wiary.

Podsumowując, ceremonia wyznaniowa to bardzo godna i podniosła forma pogrzebu, która ściśle związana jest z wiarą wyznawaną przez osobą, która pożegnała się ze światem.